Hajdúszoboszló Diákolimpia selejtező....

k, 2013-03-12 11:08 — senseiagocs

Egyesületünk 33 versenyzőt nevezett a 2013. évi diákolimpia selejtezőre, amely Hajdúszoboszlón került megrendezésre.

Végül 30 fő lépett tatamira, betegségek miatt.  A jászberényiek egy nagy autóbusszal és több autóval érkeztek, közel 100 fős csapattal. A rekord nevezés miatt rengetegen voltak a kis sportcsarnokban, ami miatt különösen értékesek az eredményeink.
Ezen a napon több mérkőzést is kiemelnék, melyekben a harcosságot és a győzni akarást láttuk a gyerekeken.
Gál Barna egy nála 1.5 fejjel magasabb gyereket alázott le technikailag, ahol szabálytalan technikát is kapott, ugyanis az ellenfele ushiro gerivel szájba rúgta. De ez cseppet sem törte meg Barna mozgását. Betartva az edzői utasítást folyamatos körmozgással eltáncolt ellenfele ugráló rúgásai elől, amelyek igazából hatékonynak nem mondhatóak, de baleset veszélyesebbnek inkább.

Szabó Máté élete első testvédő nélküli versenyén hősies, heroikus küzdelmet produkált, amelyben már az első küzdelme alatt a comb wazarit kapott, amely végig kísérte a nap folyamán, a körmérkőzésnek köszönhetően pedig még több meccse is volt, de egyszer sem fordult meg a fejében, hogy esetleg nem áll fel a tatamira és feladná.

Mező Lili és Palásti Kristóf ismét nem talált legyőzőre. Csibra Barna hatalmas technikai fölénnyel nyerte a versenyt. Bordás Sanyiból pedig meglepő módon előjött belőle a valódi tudása, wazarival, iponnal menetelt végig, majd a döntőben sajnos Fekete Farkas Mórt sérülés miatt nem engedte az orvos tovább versenyezni így Sanyi nyerte a versenyt. Bár szerintem mindenki kíváncsi lett volna egy Farkas-Sanyi döntőre. Kerekes Réka és Szabó Lídia is felülmúlta magát, és látszik rajtuk a fejlődés a sok edzés, gyakorlás.
Többen életük első versenyére utaztak, ahol méltán lehetünk büszkék rá, ugyanis Cserepes Balázs is nyert mérkőzést, Sebestyén Zsolt a hosszabbításban kapott kis 1 ponttal, Bagyinszki Máté, Cserepes Botond, Sebestyén Balázs pedig tisztesen helytálltak.

Eredmények:

Mező Lili, Kerekes Réka, Szabó Lidi, Bordás Sanyi, Palásti Kristóf, Csibra Barna, Gál Barna I. helyezettek